Auginkime draugiškus išradėjus !

STEAM kompetencijų ugdymas neformaliojo švietimo pagalba taikant robotikos technologijas

Nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. iki 2018 m. gruodžio 10 d. VšĮ Robotikos Akademija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru įgyvendino projektą „STEAM kompetencijų ugdymas neformaliojo švietimo pagalba taikant robotikos technologijas“. Projekto metu  vaikai pagal savo amžiaus grupę mokėsi robotikos ir programavimo pagrindų. Projekte dalyvavo 77 vaikai iš socialiai pažeidžiamų grupių iš Alytaus, Druskininkų, Mažeikių, Pasvalio, Telšių ir Šakių. Nemokami užsiėmimai suteikė vaikams robotikos žinias, padėjo atskleisti save per techninę kūrybą.

„Džiaugiamės suteikdami galimybę vaikams kurti ir mokytis su pažangiausiais šiai dienai įrankiais – robotais. Jie greitai įtraukia vaikus, padeda pamatyti įdomiąją ir praktinę mokslo pusę. Naudojame LEGO robotus, o su jais inžinerinių sistemų kūrimas ir programavimas vyksta itin greitai. Tokiu būdu per 2 akademines valandas vaikai spėja sutverti robotą ir jį išbandyti, - sakė Kristijonas Vasiliauskas, projekto  vadovas.

Projekto sėkmę lėmė ir tai, kad užsiėmimai vyko vaikų lankomose mokyklose ar pamėgtuose dienos centruose, visa įranga mokymams buvo vietoje.

Visi apklausoje dalyvavę vaikai džiaugėsi įgytomis žiniomis ir rekomenduotų kitiems vaikams išbandyti Robotikos Akademijos užsiėmimus.

Prieš projektą klausimą „Kaip vertini savo žinias robotų konstrukcijų kūrime po dalyvavimo šiame projekte?“ 9-10 balų vertino 24,6% vaikų, po projekto 63,9%.  Programavimo žinias 9-10 balų iki projekto įvertino 20,2% vaikų, po projekto 36,1 jaučiasi stiprūs programavime, o net 39% jaučiasi pastiprėję programavime, kad vertintų 7-8 balais savo žinias. Bendrasias žinias apie mokslą 8-10 balų projekto pradžioje įvertino 49,2% dalyvių, o po projekto net 72,3%. Tad galime matyti, kad projektas buvo naudingas visapusiškai ir vaikai jaučiasi patobulėję.

Partneriai